ST207S – GPS SOS tlačidlo tiesňového volania

IMG_20160707_075100Mnoho seniorov chce žiť a žije osamotene. To prináša so sebou určité riziko. Často sme svedkami toho, že sa osamote žijúci ľudia nachádzajú vo vážnom stave. Pribúda počet prepadnutých vo vlastnom byte či dome.  GPS SOS tlačidlo znižuje riziko neskoro privolanej pomoci na minimum, prináša nezávislosť a umožňuje naďalej nie len zotrvať vo svojom prirodzenom domácom prostredí, ale chodiť aj na vychádzky. Vďaka dvom technológiám, GSM (SIM bez paušálneho poplatku ) a GPS  bude mať rodina vždy informáciu o tom, kde sa nachádza ich rodinný príslušník. Môže sa s ním kedykoľvek kontaktovať  (tlačidlo obsahuje hlasitú hovorovú súpravu typu handsfree). Zariadenie obsahuje tlačidlo SOS, ktoré postupne obvoláva tri uložené čísla. Prvého účastníka, ktorý zodvihne telefón hlasito spojí so sledovanou osobou. Následne je odoslaná SMS-ka s CPS súradnicami o polohe. Pomocou “chytrého” telefónu a aplikáciou mapy sa dá zobraziť, kde sa osoba vyžadujúca pomoc nachádza.

Jednoduché, malé zariadenie určené predovšetkým na privolanie pomoci osamelým chorým ľuďom. GPS ST207 vie podľa satelitov lokalizovať, kde sa nachádza. Toto je veľmi dobre využiteľné najmä pri začínajúcej Alzheimerovej chorobe.

 

mapka

Príklad: aplikácia Mapy v Smartfóne nám ukazuje, že dohliadaná osoba je v susednom dome cca. 20m od nás.

 

SOS GPS tlačidlo

znižuje riziko neskoro privolanej pomoci na minimum, prináša nezávislosť a umožňuje naďalej nie len zotrvať vo svojom prirodzenom domácom prostredí, ale chodiť aj na vychádzky. Rodina bude mať vždy informáciu o tom, kde sa nachádza ich rodinný príslušník. Môže sa s ním kedykoľvek kontaktovať (tlačidlo obsahuje hlasitú hovorovú súpravu typu handsfree). Zariadenie obsahuje tlačidlo SOS, ktoré postupne obvoláva tri uložené čísla. Prvého účastníka, ktorý zodvihne telefón hlasito spojí so sledovanou osobou. Následne je odoslaná SMS-ka s GPS súradnicami o polohe. Pomocou “chytrého” telefónu a aplikáciou mapy sa dá zobraziť, kde sa osoba vyžadujúca pomoc nachádza.

GPS ST207b