UNISEP  alarm Zahorska Bystrica Alarm pre novostavbu - UNISEP

Alarm pre novostavbu

Novostavba pred dokon─Źen├şm

Najm├Ą pred ukon─Źen├şm stavby, ke─Ć sa u┼ż v dome nach├ídzaj├║ r├┤zne hodnotn├ę predmety ako napr├şklad bojler, vykurovac├ş kotol (ve─żmi ob─ż├║ben├Ż artikel vlama─Źov), sanita. Pri nestr├í┼żenej stavbe to je ÔÇť─żahk├í koris┼ą pre zlodejovÔÇŁ!

Zlodeji ─Źasto nepohrdn├║ ani pr├íve osaden├Żmi plastov├Żmi oknami a dverami, hlavne pokia─ż s├║ len ÔÇťzapenen├ęÔÇŁ a ─Źakaj├║ na obmurovanie.

T├şto podnikavci maj├║ svojich inform├ítorov, ktor├ş daj├║ ÔÇťechoÔÇŁ, kde pr├íve priviezli kotol, bojler, at─Ć.. A tak sa ─Źasto st├íva, ┼że spomenut├ę zariadenie odmontuj├║ e┼íte sk├┤r, ako ho spustia do prev├ídzky.

Na rozostavan├║ stavbu sa d├í pomerne ─żahko vnikn├║┼ą. Aj ke─Ć je zabezpe─Źovacie zariadenie v projektovej dokument├ícii, nemontuje sa preto, lebo lebo nie s├║ dokon─Źen├ę omietky, alebo fas├ída.

Obozretnej┼í├ş si nech├ívaj├║ v tom ─Źase na novostavbe b├Żva┼ą nejak├ęho ÔÇťdobrovo─żn├şkaÔÇŁ, ktor├Ż m├í zlodejov vypla┼íi┼ą, popr├şpade zavola┼ą pol├şciu. Ale ─Źasto sa to nech├íva na n├íhodu s argumentom ÔÇťve─Ć m┼ła e┼íte nikdy nikto nevykradolÔÇŁ.

M├íme pre V├ís rie┼íenie! Nechajte si nain┼ítalova┼ą zabezpe─Źovacie zariadenie v predstihu. Samozrejme ide o ─Źiasto─Źn├║ in┼ítal├íciu. Na svoje miesto p├┤jde len popla┼ín├í ├║stred┼ła s GSM komunik├ítorom, kl├ívesnica zabalen├í v ochrannom obale a zop├ír pohybov├Żch detektorov, ktor├ę sa nasadia tak, aby pokryli predpokladan├║ trasu, ktorou mus├ş p├íchate─ż prejs┼ą pri obzeran├ş si koristi.
A na z├íver sa nain┼ítaluje extern├í z├ílohovan├í sir├ęna (m├í vlastn├Ż zdroj, ten spust├ş alarm aj ke─Ć sa preru┼í├ş nap├íjanie). Sir├ęna sa namontuje tak, aby sa dala predsun├║┼ą po zateplen├ş a omietnut├ş fas├ídy.
U┼ż pr├ştomnos┼ą samotnej externej sir├ęny m├í dostato─Źn├Ż psychologick├Ż efekt. Zlodejovi napovie, ┼że ÔÇťtu to nebude tak├ę ─żahk├ęÔÇŁ.

V cenovej ponuke pre novostavby firma UNISEP alarm u┼ż r├íta s t├Żm, ┼że syst├ęm sa namontuje akoby dvakr├ít. Najprv prevent├şvne a potom ÔÇťnaostroÔÇŁ. Nemus├şte ma┼ą obavy, cena za in┼ítal├íciu nebude preto dvojn├ísobn├í. T├Żch 10% z ceny je st├íle menej, ako poistenie rozostavan├ęho, neob├Żvan├ęho domu, alebo cena odcudzen├Żch spotrebi─Źov.

Pam├Ątajte! ┼Żiadne zabezpe─Źenie (okrem str├í┼żnej slu┼żby na objekte) nezaru─Ź├ş na 100%, ┼że do stavby nem├┤┼że vnikn├║┼ą zlodej, ale ur─Źite ju nevykradne cel├║. Prax napoved├í, ┼że ve─żk├í v├Ą─Ź┼íina p├íchate─żov sa vzd├í svojho ├║myslu, ke─Ć sa spust├ş alarm.

Miroslav Richter
UNISEP alarm

Tento z├íznam bol publikovan├Ż v Alarmy . Ulo┼żi┼ą odkaz do z├ílo┼żiek.